Loader

Historie SQUAD96

Skupina vznikla v roce 1996 za okolností rozpadu skupiny SPS. V březnu SPS cestují 6týdnů po USA , a po návratu se po dohodě v květnu rozejdou.Kytarista a zpěvák (J.Machek,L.Budz), chtějí vystupovat dál,a tak se SPS doplní o nového basáka a bubeníka.Na post baskytaristy přichází David Rieger a na post bubeníka David Car. Skupina ihned po několika dnech pokracuje v cestě SPS, ale na podzim se začnou ozývat hlasy původních členů SPS (Růžička, Šebek, Zelenka), že oni jsou tím pravým jádrem skupiny,a že budou občas zase vystupovat. Proto se po dohodě navrhne název SQUAD96. Od listopadu 1996 se tedy na scéně objevuje staronová punková formace. Sestava je po celou dobu stejná,až na časté změny na postu bubeníka./Jaromír Machek-g,Láďa Budz voc.g(složil většinu skladeb),David Rieger-baskytara(ex.PHNK) bubeníci:1996-97-David Car/album Každej z nás/,1997-99-Dan Městka ex.Do řady!/album …samý kecy../,1999-2000-Dodo Praženec(ex.Iné kafe).Squad 96 vystupují nejen po Čechách,ale hlavně v zahraničí,především ve Francii,Anglii a Německu.Doma realizují 2sólová alba:1997-Každej z nás,1998-…samý kecy…,ve Francii v roce 2000 vydávají výběr+2 bonus songy s názvem Stalag 3. V roce 2001 se dostavuje vnitřní krize a dochází k částečnému útlumu-neshody uvnitř kapely.Nastává tvůrčí pauza.

V květnu 2003 kytarista a zpěvák L.Budz opět obnovuje spolupráci s managerem P.Růžičkou ANK. Vzniká nové složení skupiny Squad96. Na post baskytary přichází Miroslav „Vosa“ Vosička/ex ŠANOV1/,na post bubeníka přichází mladá krev Víťa Kačic. (V období červenec-září 2003 zaskakuje za Víťu bubeník „stará páka ex Šanov1″ Vlasta Fridrich,jelikož Víťa odjíždí pracovně do USA) Repertoár a zvuk skupiny zůstává stejný.Současná sestava SQUAD96 vystupuje tedy v triu.

Začátken března 2004 dochází opět k rozkolu.Z kapely odchází baskytarista Miroslav Vosička i bubeník Víťa Kačic,a zároveň s nimi přerušuje svou spolupráci s Láďou Budzem i manager Petr Růžička.Jako důvod odchodu uvedli veliký a neúnosný tlak okolí proti skupině jako takové, ale zejména proti frontmanovi L.Budzovi za jeho soukromé politické názory.

Jelikož byly domluvené další koncerty,L.Budz vystupuje až do září 2004 sám sólo s kytarou(tzv.ONE MAN SHOW).Začíná být známý pod přezdívku LOBO. I přesto, že hraje sám,má úspěch a potkává nové zájemce o členství ve Squad 96. Na postu bubeníků se ještě na pár koncertů vystřídali J.Šedina a M.Korec.

Nicméně stabilnější sestava skupiny začíná funglovat od roku 2005 v sestavě : A.Mrštík alias Mrsk-bicí, H.Šindelářová – baskytara,L.Budz alias LOBO – kytara a zpěv.

Od roku 2009 do roku 2012 kapela nevystupuje.

V roce 2013 kapela obnovuje svou činnost a připravuje nové CD v sestavě: A.Mrštík alias MRSK – bicí, J.Šimko alias Drát – baskytara a L.Budz alias LOBO – kytara a zpěv.

CD ,,V zajetí minulosti“ kapela natočila v SunLineSound studiu v Praze v únoru a březnu 2014.

CD vyšlo v dubnu 2014 a pokřtěno bylo 20.6.2014 v Praze v rockovém Klubu OJAI Letňany kapelníkem(basákem)  a zpěvákem slovenské rockové formace RADIX.

V květnu kapela natočila videoklip ,,NIkdo nic neví“   /úvodní skladba na CD ,,V zajetí minulosti“/

Na internetovém portálu ROCK SHOCK.CZ dostalo album ,,V zajetí minulosti“ v recenzi 3,5 hvězdiček  z 5ti.

Koncem června 2014 je nasazen song ,,Proč se mi ztrácíš“ v hitparádě Česká desítka

v radiu ROCK ZONE 105,9 FM.

Squad96 – V zajetí minulosti

Skladby – Songs

Squad96 – Nikdo nic neví

Facebook
YouTube